Zainwestuj w Sosnowcu. Atrakcyjne tereny oferują Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i miasto

W Sosnowcu dostępnych jest blisko 26 ha atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. To działki należące do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz miasta Sosnowiec. Mogą tam powstać nowe miejsca pracy.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) istnieje od blisko 30 lat i jest jedną z największych w Polsce. Obejmuje grunty o powierzchni prawie 2 750 ha, na terenie blisko 50 miejscowości w województwie śląskim oraz opolskim i małopolskim. Składa się czterech podstref: Gliwickiej, Jastrzębsko-Żorskiej, Sosnowiecko-Dąbrowskiej i Tyskiej.

Obecnie KSSE to ok. 90 tys. miejsc pracy, 540 firm i inwestycje o wartości 44 mld zł. Nadal jednak dostępne są atrakcyjne tereny inwestycyjne – m.in. w Sosnowcu. To w sumie blisko 25,86 ha przy ul. Watta, podzielonych na dwie działki. Jedna z nich, o powierzchni 20,45 ha należy do gminy, a mniejsza, o powierzchni 5,41 ha do KSSE. Na większej działce cena metra kwadratowego wynosi 144 zł netto, a na mniejszej – 80 zł netto. W planie zagospodarowania przestrzennego większa nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę produkcyjną, składy i magazyny, a mniejsza to tereny zabudowy produkcyjnej i usługowej.

Teren inwestycyjny w Sosnowcu
Teren inwestycyjny w Sosnowcu

Oferowany teren inwestycyjny w Sosnowcu jest doskonale skomunikowany. Do drogi krajowej DK79 jest zaledwie 1,5 km, a droga ekspresowa S1 jest w odległości 2,5 km. W pobliżu są także dwie autostrady – A4 w odległości 5 km i A1 w odległości 25 km. Do dworca kolejowego Sosnowiec Główny jest 4,5 km, a bocznica kolejowa Sosnowiec Dańdowka jest w odległości 3,5 km. Najbliższe lotnisko międzynarodowe, Katowice Airport w Pyrzowicach, jest w odległości 35 km, a port lotniczy Kraków – Balice w odległości 60 km.

Nieruchomość jest dobrze skomunikowana również w transport publiczny - w sąsiedztwie są przystanki autobusowe oraz tramwajowe. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości zaplanowana jest budowa Drogowej Trasy Średnicowej wraz z węzłem komunikującym tereny KSSE. Jest położona w bliskiej odległości od centrum Sosnowca i w odległości 4 km od Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, gdzie ma zostać uruchomiona produkcja polskiego samochodu elektrycznego Izera.

Teren wyposażony w niezbędną infrastrukturę techniczną: energię elektryczną, gaz, wodę, kanalizację i sieć telekomunikacyjną. W bezpośrednim sąsiedztwie, na terenach KSSE, działają dwa włoskie zakłady produkcyjne z branży motoryzacyjnej: Marelli Sosnowiec Poland i Bitron Poland oraz w odległości kilku kilometrów w KSSE w Sosnowcu działa japoński Sumiriko Automotive Hose Poland, włoski SAPA Polska, amerykański Caterpillar i inne. W sąsiedniej Dąbrowie Górniczej rozwijają się m.in. japoński NGK Ceramics Polska, koreański SK hi-tech battery material Poland, włoski Brembo Poland, francuski Saint-Gobain Innovative Materials Polska, hiszpański Ficosa i inne.

Atrakcyjny teren inwestycyjny KSSE w Bieruniu 9

Może Cię zainteresować:

Atrakcyjne tereny inwestycyjne w Bieruniu. To działki należące do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Autor: Redakcja

09/05/2023

Tereny KSSE w Pawłowicach

Może Cię zainteresować:

Atrakcyjne tereny dla inwestorów w Pawłowicach. To część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Autor: Redakcja

15/04/2023

Ponad 100 ha atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Ujeździe

Może Cię zainteresować:

Ponad 100 ha atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Ujeździe. To cześć Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Autor: Redakcja

10/05/2023

KSSE w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Tereny po dawnej kopalni Powstańców Śląskich w Bytomiu są przygotowane dla inwestorów. Miasto liczy na nowe miejsca pracy i wpływy z podatków

Autor: Redakcja

12/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon