Ruch Chorzów do gry w przyszłym sezonie zgłosił dwa stadiony. Mecze w Ekstraklasie jednak na Śląskim?

Ruch Chorzów od przyszłego sezonu będzie grał na Stadionie Śląskim? - Jest duże prawdopodobieństwo, że to może się udać. Wciąż jednak problemem jest to, że Ruch nie ma tyle pieniędzy, by sfinansować grę na tym obiekcie - powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego na antenie Radia Piekary.

Fot. Wikipedia/DzejKej86 (CC BY-SA 4.0)
Slaski stadion

Ruch Chorzów, zgodnie z przepisami organizatorów rozgrywek piłkarskich w Polsce, musiał zgłosić obiekt, na którym będzie grał w przyszłym sezonie. 14-krotni mistrzowie Polski zgłosili aż dwa obiekty. Stadion Piasta Gliwice oraz... Stadion Śląski.

- Ja się bardzo cieszę. Władze Ruchu wiedzą jakie są problemy i perturbacje z tym związane. Dobrze, że Stadion Śląski został zgłoszony do przyszłorocznych rozgrywek. Teraz musimy to razem przepracować - powiedział marszałek Jakub Chełstowski w „Rozmowie Dnia". Czy to oznacza, że Ruch w Ekstraklasie lub 1. lidze będzie grał w Kotle Czarownic? To jeszcze nie jest takie pewne.

- Stadion Śląski to obiekt zbudowany za publiczne pieniądze. Jest pewna odpowiedzialność i ryzyko, które trzeba wziąć na siebie. Sam Ruch Chorzów, pomimo niesamowitych wyników piłkarskich, nie jest dzisiaj w takim stanie finansowym, żeby mógł zapłacić za grę na Śląskim - tłumaczył Chełstowski.

- Myślę jednak, że jesteśmy w stanie dojść do jakiegoś porozumienia, ale kluczowa będzie tutaj postawa miasta Chorzowa, który może wyłożyć za klub pieniądze na najem i ubezpieczenie stadionu - dodał.

Chełstowski dodał, że jeśli Ruch chce grać na Stadionie Śląskim to obiekt musi zostać przystosowany do organizowania tutaj cyklicznych imprez, czyli meczów, które miałyby się tutaj odbywać co dwa tygodnie

Przypomnijmy, że już od maja spółka Stadion Śląski zostanie przekształcona w jednostkę budżetową. A to oznacza nowe obowiązki i zobowiązania finansowe zarządcy stadionu. Ewentualna gra Ruchu na Stadionie Śląskim jest więc zależna od wyników sportowych (oraz finansowych) klubu i współpracy z miastem.

- Na pewno jest wola do tego, żeby poprowadzić sprawy tak, aby finalnie Ruch grał ligowe mecze na Stadionie Śląskim w Chorzowie - przyznał Jakub Chełstowski.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.

50 piłkarzy wszech czasów Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kto był najlepszym piłkarzem w historii Ruchu Chorzów? Mamy ranking 50 najwybitniejszych w koszulce z "eRką"

Autor: Redakcja

04/06/2023

Maksymilian Banaszewski podczas meczu Zagłębie - Ruch

Może Cię zainteresować:

Sosnowiecki Leo Messi zaczarował w meczu z Ruchem Chorzów. Co za rajd! „Szukałem sobie miejsca i jakoś tak wyszło"

Autor: Arkadiusz Nauka

17/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon