The Legend Festiwal w Arenie Gliwice. Liroy, Peja, Rahim i Fokus na jednej scenie. Koncert nie tylko dla tych, co pamiętają lata 90.

"Scyzoryk, scyzoryk, tak na mnie wołają" - jeśli pamiętacie czasy, gdy ten kawałek Liroya był hitem na imprezach, to pewnie znacie też rapsy Paktofoniki, Kalibra 44 czy Pokahontaz. Muzyków reprezentujących klasykę polskiego rapu będzie można posłuchać na The Legend Festiwal - Powrót legendy w Arenie Gliwice. Impreza już 25 marca 2023 r.

Liroy Wzgórze Ya Pa 3 gliwice

To będzie jedyny taki festiwal w Polsce. 25 marca 2023 r. w Arenie Gliwice odbędzie się The Legend Festiwal. Na jednej scenie wystąpią:

  • Liroy,
  • Peja,
  • Kaliber 44,
  • Wzgórze Ya-Pa 3,
  • Rahim & Fokus,
  • DJ HWR,
  • a na afterparty DJ Eprom i DJ 600V!

Po wielu latach ponownie będziemy mogli usłyszeć na żywo kultowego "Scyzoryka" w wykonaniu Liroya i Wzgórza YA-PA 3. Ale to nie wszystko. W Gliwicach będziemy świadkami kilku historycznych wydarzeń, na czele ze wspólnym występem Liroy'a z Peją. Tak, to w Gliwicach nastąpi ten spektakularny moment występu, który zasłynął najgłośniejszym dissem lat 9.

The Legend Festiwal,
Arena Gliwice,
Sobota, 25 marca 2023 r.,
początek koncertów: g. 18, początek afterparty: g. 23.59
bilety na koncerty: od 99 zł, na afterparty: od 49 zł, do kupienia na arenagliwice.com/events/the-legend/

Nie może oczywiście zabraknąć kultowych artystów ze Śląska. Kaliber 44, a także Rahim i Fokus, którzy ponownie przypomną utwory Paktofoniki, a także cały przegląd swojej solowej twórczości i twórczości pod szyldem Pokahontaz - to będzie niezły rarytas dla wielbicieli gatunku.

Nie zabraknie wielu znakomitych gości, którzy pojawią się na scenie m.in. z Liroyem i wspólnie z nim zaprezentują hity, które do dziś nie straciły na werwie i aktualności. Sam Liroy zapowiada koncert pełen niespodzianek i niezwykłych wydarzeń.

Oprócz koncertów, czeka na nas niesamowita oprawa wizualna. Będziemy wspominać lata 90. W ramach festiwalu zobaczymy archiwalne nagrania video, posłuchamy niezwykłych ciekawostek o wykonawcach. Nie zabraknie oczywiście momentu na autografy. W Arenie Gliwice pojawią się także stoiska wystawiennicze związane tematycznie z nurtem hip-hopu i wiele innych atrakcji.

The Legend w Arenie Gliwice to również:

  • 30-lecie twórczości Peja/Slums Attack
  • 30-lecie Wzgórze Ya-Pa 3
  • strefa konopna
- Przez 30 lat w Polsce zmieniło się bardzo wiele - mówi Liroy. - W rapie też. Dziś raper reklamuje hamburgera z McDonalds'a. Nasza muzyka to niesamowita podróż od pierwszych lat po upadku PRL aż do roku 2023. Z naszą publiką mamy mnóstwo wspólnych wspomnień. Ale my wszyscy ciągle robimy muzykę, ciągle ktoś jej słucha i to najlepszy dowód, że 30 lat temu warto było muzyce poświęcić wszystko - dodaje artysta, który wystąpi na The Legend Festiwal w Arenie Gliwice.

---------------------------------------------------------------------------

REGULAMIN KONKURSU na profilu Ślązaga na Facebooku

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą „Wygraj bilety na festiwal The Legend w Arenie Gliwice”
2. Organizatorem konkursu jest firma Media Operator sp z.o.o. ul. W Roździeńskiego 2a, 41-946 Piekary Śląskie
3. Konkurs zostanie przeprowadzony wyłącznie w Internecie, na stronie www.facebook.com/slazag

§ 2 WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE
1. Uczestnikiem Konkursu („Uczestnik”) może być każda osoba fizyczna, która:
a) posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.
b) nie jest pracownikiem Media Operator
c) nie jest członkiem rodziny pracownika Media Operator

§ 3 NAGRODY

1. Nagrodą w Konkursie jest podwójny bilet na festiwal The Legend 25 marca, godz. 18 w Arenie Gliwice w liczbie 3 sztuk.
2. Zdobywcami nagrody w Konkursie są trzej Uczestnicy wyłonieni przez Komisję Konkursową, którzy w czasie trwania konkursu, pod postem konkursowym na profilu Facebookowym www.facebook.com/slazag zamieszczą wpis, zawierający odpowiedź na temat zadany w poście konkursowym,
3. Celem zapewnienia prawidłowej organizacji Konkursu, Organizator powołuje komisję konkursową. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, interpretacji i postanowień tego Regulaminu rozstrzyga Organizator.
4. Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni o wygranej poprzez serwis Facebook do maksymalnie 2 (dwóch) dni roboczych od zakończenia Konkursu. Bilety w formie elektronicznej zostaną przesłane Zwycięzcy mailem.
5. W myśl niniejszego regulaminu, każdy uczestnik zwalnia serwis Facebook z odpowiedzialności za konkurs prowadzony przez Media-Operator.
6. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany, przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.

§ 4 DANE OSOBOWE UCZESTNIKÓW KONKURSU

1. Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie przez Uczestnika Konkursu prawdziwych danych osobowych, tj.: imienia, nazwiska, adresu, adresu konta poczty elektronicznej, numeru tel. kontaktowego niezbędnych do przekazania nagrody.
2. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu oraz w związku z wydaniem nagrody.

§ 5 POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator ma prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności konkursowych. Zmieniony Regulamin obowiązuje od czasu opublikowania go na profilu www.facebook.com/slazag

Liroy Piotr Marzec koncert gliwice

Może Cię zainteresować:

Liroy: Kaliber 44? Był magiczny. Usłyszałem i zwariowałem. Ślązacy od początku kumali hip-hop

Autor: Marcin Zasada

11/03/2023

Kieron

Może Cię zainteresować:

„Jak mogę być Ślązakiem i Polakiem, skoro Polska twierdzi ze Ślązaków nie ma?” Raper Kieron o tym, co w śląskiej duszy gra. I o śląskiej polityce

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2023

Jakub Skorupa

Może Cię zainteresować:

Jakub Skorupa. Wielka nadzieja polskiej muzyki ma 37 lat i w zanadrzu opowieść o śląskich realiach, jakiej nie było

Autor: Martyna Urban

19/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon